A portugálok a sírból kaparták ki a három pontot – videó

Az első félodő elején a csapatok kostolgatták egymást, pár perc elteltével inkább portugál fölény érződött. A tizenötödik percben a dánok cserére kényszerültek, Zimling nem tudta folytatni a játékot. Majd úgy nézett ki, hogy Pepe is a dán sorsára jut és le kell cserélni, mivel csúnyán megtaposták a bokáját, de a védő a pályán maradt, a portugálok nagy szerencséjére, hiszen egy szögletet követően Pepe fejelte a portugálok vezető gólját.

Alig telt el tíz perc és a portugál csapat növelte az előnyét Postiga révén. Nani készítette elő az akciót, hatalmas labdát adott Postigának, aki óriási bombagólt lőtt. A félidő hajrájában szépítettek a dánok. Szép fejjáték végén Bendtner bólintott a kapuba.

A második félidőben mindkét csapat visszavett az iramból. A portugálok ráültek az eredményre, a dánok pedig inkább a biztos védekezéssel voltak elfoglalva, a támadásaikat óvatosan vezették. A nagy nyugalom lett  majdnem a portugálok veszte, ugyanis a dánok egyenlítettek. Ezután Ronaldoék felszívták magukat és megkezdték a hajrát. Nem is eredménytelenül, a nyolcvanhetedik percben Valera megszerezte a vezetést a portugáloknak, melyet a dánok már nem tudtak ledolgozni. A portugálok és a dánok így egyaránt 3-3 ponttal állnak a csoportban, amelyben 20:45 órától holland-német találkozót rendeznek.

EURO 2012
B csoport
Dánia – Portugália 2-3 (2-1)
Lviv Arena, Lviv, játékvezető: Craig Thomson (Ross, Rose)
Dánia: Andersen, Kjær, Agger, S Poulsen, Jacobsen, Kvist, Eriksen, Zimling, Krohn-Dehli, Rommedahl, Bendtner
Portugália:  Patrício, Alves, Pepe, Coentrão, Pereira, Veloso, Moutinho, Meireles, Nani, Ronaldo, Postiga
Gólszerző: Bendtner (41., 80.), Valera (87.), illetve Pepe (24.), Helder Postiga (37.)